Červen 2022 (Litické listy)

Zahájili jsme soutěže v českém poháru a naši svěřenci byli úspěšní v regionálních závodech, kde třikrát zvítězila Magdalena Petrmichlová, jednu zlatou brala Zuzana Wolfová. Václav Petrmichl, Anna Šťastná a Václav Poustka byli druzí a třetí, Dominik Kučera a Niky Hatová jednou stříbrní a Jan Klosse a Nella Štěpánková jednou třetí. Žáci již byli na prvním celostátním poháru ve Starém Městě pod Landštejnem a zde hned ve svém prvním velkém závodě vyhrála Magda Petrmichlová a druhý den byla na nepopulárním čtvrtém místě, když se jí nepodařila střelba.
V termínu 18.6.-19.6.2022 jsme uspořádali s klubem ze Zruče regionální dvojzávod s účastí 178 a 145 závodníků v jednotlivých dnech. Počasí nám opravdu přálo a teplo bylo hodně velkým soupeřem i některým sportovcům. Ale naši závodníci i v tomto náročném závodě získali několik medailových umístění a získali jsme i velkou pochvalu jako pořadatelé od zúčastněných klubů z velké části republiky.
Část našich dorostenců a dospělých jede poslední červnový víkend na celostátní pohár do Bystřice pod Landštejnem, tak doufáme, že také přivezou nějakou medaili.
Jinak se náš areál začíná po dokončení zázemí zaplňovat akcemi, využívá jej oddíl pozemního hokeje, kdy na začátku prázdnin u nás proběhne letní kemp holandských dětí a poté zde budeme mít zázemí pro mezinárodní turnaj. Na konci května zde proběhl Lutic Run a v polovině června si naše prostory propůjčili biatlonisté z Prahy na soustředění. Druhý týden v srpnu budeme mít soustředění naše, ale přijedou i biatlonisté z Vimperka.
Proto, abychom přilákali nové členy budeme opět účastníky Sportmanie a náš nábor nových členů stále platí.